Weird Designs
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Weird Designs


 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in
U toku je konkurs za Moderatora foruma .Možete videti OVDE
U toku je konkurs za Administratora foruma .Možete videti OVDE

 

 Električna Slova

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Električna Slova Empty
PostSubject: Električna Slova   Električna Slova Icon_minitimeMon Jul 26, 2010 12:48 am

U ovome tutorialu ću vam pokazati kako napraviti efekt električnih slova. Ima mnogo načina za izradu električnih slova u Photoshopu no ja ću vam pokazati po meni najbolji način.

KORAK1:
Otvorite novi dokument i postavite crnu kao pokrovnu boju (foreground) te napišite nešto (u ovom primjeru ja koristim font Haettenschweiler).

Električna Slova 20728ef68dcf

KORAK2:
Pritisnite CTRL i kliknite na ikonu sloja teksta u paleti slojeva kako bi ste selektirali tekst. Sakrijte sloj teksta klikom ikone oka u prvom stupcu pokraj sloja teksta. Sada kliknite na sloj pozadine.

Električna Slova 2080ee37fbdb

KORAK3:
Selekcija je još aktivna te u izborniku Edit odaberite Stroke. Pod width (širina) upišite 8px, a kao location (položaj) izaberite outside (izvana). Kliknite OK kako bi dodali obrub slovima. Pritisnite CTRL+D kako bi deselektirali selekciju.

Električna Slova 209a228b3a34

KORAK4:
U izborniku Filter, pod Blur odaberite Gussian Blur i u dijaloškom okviru upišite 6px. Kliknite ok kako bi zamutili slova.

Električna Slova 210468235c95

KORAK5:
Sada u izborniku Filter, pod Render odaberite Difference Clouds. Sada u izborniku Image odaberite Adjustments pa Invert. Slova već poprimaju efekt struje.

Električna Slova 211f0613533f

KORAK6:
Pritiskom CTRL+U otvorite dijaloški okvir Hue/Staturation. Potvrdite okvir Colorize i pod Hue upišite 215 kako bi dobili ton plave boje. Sada učinite sloj teksta vidljivim i promjenite način mješanja boje (blend mode) u Overaly (premaz).

Električna Slova 212e33bb2363
izvor:citrus-dizajn.com
Back to top Go down
 
Električna Slova
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Weird Designs :: Photoshop Design :: Tutorijali-
Jump to: